Koroonapiirangute leevendused alates 14.veebruarist

Alates 14.veebruarist kehtivad leebemad koroonapiirangud:

  • Meelelahutusasutustes (sh kino, teater, laste mängutoad jne) ja siseruumides (sh telgid ja muud ajutised varjualused) toimuvatel üritustel tuleb esitada kehtiv COVIDi tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta koos isikut tõendava dokumendiga.

  • Kui inimesele on vaktsineerimine tervislikel põhjustel vastunäidustatud, tuleb osalemiseks esitada vastav arstitõend.

  • Lapsed ja noored vanuses kuni 18 (kaasa arvatud) ja 2021/2022. õppeaastal 19-aastaseks saavad üldharidus- või kutsekooli õppurid tegevustest osavõtmiseks COVIDi tõendit ega negatiivset testitulemust esitama ei pea, küll aga on korraldajal või toimumiskohal õigus küsida noorelt vanuse ja kooliskäimise tuvastamiseks isikut tõendavat dokumenti.

  • Väliüritustel ja õues toimuvates tegevustes COVIDi tõendit esitama ja kontrollima ei pea.

  • COVID tõend tuleb esitada sportimisel, treenimisel, täiskasvanute huvitegevuses ja -hariduses, täienduskoolituses ja täiendõppes; saunades, spaades, veekeskustes ja ujulates; avalikel koosolekutel ja üritustel, sealhulgas teatris, kinos, kontserdil (k.a. kirikukontserdil), konverentsil; muuseumites ja näitusasutustes; meelelahutusteenustel; toitlustusettevõtetes kohapeal söömisel-joomisel jm. 

Ole kursis valitsuse kehtestatud aktuaalsete piirangutega sportimisele ja huvitegevusele: https://www.kriis.ee/et/trennid-ja-huviringid