Kõnniväljakutse “Kuuni ja tagasi

15. aprillist 15. maini toimub FitSphere äpis Märjamaa valla sammuvõistlus “Kuuni ja tagasi”. 

2023. aasta on kuulutatud liikumisaastaks. Hea tervise jaoks on vajalik kokku käia ühes kuus vähemalt 250 000 sammu. See teeb päevas keskmiselt ligikaudu 8600 sammu! Hakkame liikuma! 

Kuu kaugus Maast on keskmiselt 384 399 km. 1 km on keskmiselt 1200 sammu. Kuuni ja tagasi kõndimiseks on vaja teha 922 557 600 sammu. Märjamaa vallas on 7528 elanikku. Selleks, et Märjamaa vald jõuaks oma sammudega kuuni ja tagasi, on vaja igaühel meist teha vähemalt 122 550 sammu. Arvestame nendega, kes veel (või enam) ise ei kõnni ja teeme nende eest ka igaüks ühe ekstra pingutuse. Sestap ongi väljakutseks seatud 250 000 sammu kuu aja jooksul. Nii jõuamegi Kuuni ja tagasi (ja jääb veel üle ka)!

Võistluses osalemiseks on vaja nutitelefoni, FitSphere ja Google Fit äppi. 

PANE TÄHELE:

 • Võistlusel osalemiseks veendu, et Sinu telefonis oleks nii FitSphere kui ka Google Fit rakendus.
 • Võistlusel osalemiseks leia FitSphere rakenduses üles võistlus “Kuuni ja tagasi” ja vajuta rohelist nuppu REGISTREERI VÕISTLUSELE.
 • FitSphere rakendus loeb sinu liikumise automaatselt, kuid selleks, et saaksid oma liikumise ka võistluse arvestusse, pead vajutama rakenduse pealehel oma sammude all olevat nuppu VAHETA PUNKTIDEKS. Samme tuleb punktideks vahetada iga 24 tunni tagant. Sammud, mis oled teinud rohkem kui 24 tundi tagasi, jäävad punktide arvestusest välja.

Kõikide väljakutse eesmärgi täitjate vahel läheb loosi peaauhinnana sauna külastus kahele Ruunawere Hotelli poolt. Lisaks on auhinnaloosis veel:

 • 1 Ruunawere Hotelli õhtusöök kahele
 • 1 Juurimaa talli ratsaretk kahele
 • Bredeni 10 torusalli (täiskasvanute ONE SIZE suuruses bambusviskoosist valmistatud topeltpikad torusallid)
 • 5 Ruunawere Hotelli värskelt küpsetatud leiba 

See aasta on võistlus ka omavalitsuste vahel. Seega näitame teistele omavalitsustele, kui usinad sammukogujad on Märjamaa valla inimesed.

Mõnusat liikumist!

Korduma kippuvad küsimused: 

 1. Miks ma ei leia FitSphere’ist seda võistlust? 
  Veendu, et sinu profiili andmetes on aadressiks valitud Märjamaa vald. Teiste valdade elanikud Märjamaa valla sammuvõistluses osaleda ei saa. 
 2. Olen liitunud võistlusega, aga FitSphere ei loe mu samme.
  FitSphere ei loegi samme, seda teeb FitSphere’i eest rakendus Google Fit, mis peab samuti olema alla laetud selleks, et FitSphere’is võistlused toimiks. Veendu, et sinu telefonis on mõlemad olemas. 
 3. Olen iga päev kõndinud pika maa, aga võistlusel näitab 0 sammu.
  Selleks, et kõnnitud sammud võistlusel arvesse läheksid, tuleb iga päev oma kõnnitud sammud FitSphere’is punktideks vahetada. Tasuta kontol saab punktideks vahetada viimase 24 tunni jooksul tehtud sammud. Kui oled unustanud sammud punktideks vahegtada, siis lähevad need kaotsi! Seega käi iga päev oma sammu punktideks vahetamas, et need võistlustel arvesse läheksid!